..:: Menu ::..

  :: NEWSY
  :: APLIKACJE
  :: PORADY
  :: KITY - OPISY
  :: GOTOWE PROD.
  :: PROJEKTY
  :: LINKI
  :: KONTAKT

..:: Oceń stronę ::..

..:: ODWIEDZIN ::..
1
..:: Linki ::..
http://www.einternet.die.pl/

http://www.prodigy4ever.any.pl

http://www.elektronika3000.republika.pl/

http://www.axel2.blink.pl
..:: AVT-3007; komputerowy pilot RC5 ::..


Wyobraźmy sobie sytuację: Młodszy brat, albo lepiej siostra gra w Solitera. Jak każdy wie, przerwa w korzystaniu z komputera dłuższa niż 5 min. jest szkodliwa. Zdesperowany chcę ją wyrzucić z pokoju, by samodzielnie zanurzyć się w litrach cyfrowej krwi wytworzonej przez mój blaszany ołtarz. Co dalej? Siostra biegnie ze skargą do mamy i... szlaban na 3 dni. Lecz chwila. nie musi tak być. Dysponując odpowiednim bezprzewodowym urządzeniem można wywołać istny kataklizm w karcianych szeregach siostry. Spokojnie naciskamy kombinacje klawiszy na pilocie i gra się wyłącza. Później jeszcze z dziesięć razy powtarzamy operację i komputer wydaje się popsuty. Starszy brat oczywiście musi sam zająć się problemem niesfornego peceta na osobności. Mission complete. Wilk syty i owca cała. Ta magiczna różyczka, o której była mowa nazywa się Komputerowy Pilot RC-5. Urządzenie to jest dostępne w ofercie firmy AVT jako zestaw AVT-3007.

Zestaw jest prosty w montażu. Składa się dosłownie z kilku elementów. Jego serce stanowi procesor AT89C2051. Dodatkowo na płytce umieszczona jest pamięć EPROM i kilka elementów dyskretnych. Montaż nie powinien sprawić nikomu kłopotów. Obudowę i pilota należy zamówić oddzielnie.

Do sterowania wykorzystuje się standardowy pilot RC-5. Jest to standard wykorzystywany przez wiele firm w tym Elemis i Philips. Większość dalekowschodnich urządzeń prawdopodobnie nie będzie współpracowała z naszą przystawką. Nie należy się tym przejmować. Zapobiegliwa firma AVT posiada w swoim asortymencie dwa przydatne nam urządzenia Mini pilot RC-5 i Mega Pilot RC-5. Instalacja Przystawki jest naprawdę horrendalnie prosta. Wystarczy użyć go jako przedłużacza najzwyklejszej klawiatury. Żadnych dodatkowych kabli, nawet zasilających. Urządzenie działa w każdym systemie bez sterowników. To jest dopiero Plug`n Play! W przewody należy niestety zaopatrzyć się samodzielnie.

Wszystko wydaje się wspaniale, lecz to tylko pozory. Podczas uruchamiania zaczynają się schody. Potrzebny jest jeszcze programator... szeregowych pamięci EPROM. To w niej zapisane są komendy odpowiadające poszczególnym klawiszom pilota. Można zaprogramować dostarczony procesor lecz to wymaga znowuż programatora. Lecz sądzę, że dla większości użytkowników nie będzie to problem.

Jednym słowem projekt przedstawiony powyżej jest klawiaturą na podczerwień mogącą dostarczyć naprawdę wiele zabawy.WRÓĆ

..:: 2003 © All rights reserved by moosix@wp.pl ::..