..:: Menu ::..

  :: NEWSY
  :: APLIKACJE
  :: PORADY
  :: KITY - OPISY
  :: GOTOWE PROD.
  :: PROJEKTY
  :: LINKI
  :: KONTAKT

..:: Oceń stronę ::..

..:: ODWIEDZIN ::..
1
..:: Linki ::..
http://www.einternet.die.pl/

http://www.prodigy4ever.any.pl

http://www.elektronika3000.republika.pl/

http://www.axel2.blink.pl
..:: AVT-196; przedwzmacniacz ::..


Przedstawiony poniżej zestaw może być zastosowany z super wzmacniaczem (projektem prezentowanym w @t kilka miesięcy temu) lub z inną, standardową końcówką mocy.

Na początek możliwości układu:

- dwa wejścia liniowe

- jedno wyjście liniowe

- regulacja głośności, balansu, niskich i wysokich tonów

- efekty: pseudostereo, poszerzanie bazy stereo, mono a także brak efektów (co też się czasem przydaje)

- funkcja MUTE

- sterowanie za pomocą 5-przyciskowej klawiatury

- wyświetlacz LCD 16*2

- zapamiętanie nastaw w nieulotnej pamięci EEPROM

- zasilanie 12V, stabilizowane

Urządzenie zmontowano na małej, zgrabnej płytce (15 x 4,5 cm). Dodatkowo dochodzi wyświetlacz LCD połączony przewodami z głównym modułem. Na płytce głównej znajdują się 4 otwory, dzięki czemu można na niej zamontować wyświetlacz (za pośrednictwem tulejek dystansowych). Przyciski sterujące zamontowane na płytce znajdują się zaraz obok wyświetlacza. Taką zgrabną "kanapkę" można więc zamontować na przedniej ściance urządzenia. Podczas montażu elementów należy pamiętać o odpowiednim (niskim) zamontowaniu stabilizatora i rezonatora kwarcowego. W przeciwnym wypadku elementy te będą przeszkadzały w prawidłowym zamocowaniu wyświetlacza do płytki.

Sterowanie ogranicza się do 5 przycisków:

- MUTE - wyciszenie

- WEJśCIE - wybór źródła sygnału

- SEL - wybór parametru do zmiany (np. głośność, balans)

- UP, DOWN - zmiana wartości nastaw

Jak widać sterowanie jest proste, według ustalonych konwencji. Przy pierwszym uruchomieniu zostaną zastosowane nastawy domyślne. Należy także wyregulować kontrast wyświetlacza potencjometrem montażowym umieszczonym na płytce. Za intensywność podświetlenia wyświetlacza (jeżeli takowe występuje) odpowiedzialny jest jeden z rezystorów na płytce. Całość działa od pierwszego odpalenia.

Cena zestawu AVT-3008 wynosi 44zł (A - płytka + zaprogramowany procesor) lub 60zł (B - płytka + wszystkie elementy). Cena jest więc w miarę konkurencyjna. Całość działa bez zarzutu. Jakość dźwięku nie jest powalająca, ale jest wystarczająca. Wygoda obsługi stoi na wysokim poziomie. Zastosowanie cyfrowej regulacji gwarantuje długi bezawaryjny czas pracy urządzenia (brak zużywających się potencjometrów).WRÓĆ

..:: 2003 © All rights reserved by moosix@wp.pl ::..