..:: Menu ::..

  :: NEWSY
  :: APLIKACJE
  :: PORADY
  :: KITY - OPISY
  :: GOTOWE PROD.
  :: PROJEKTY
  :: LINKI
  :: KONTAKT

..:: Oceń stronę ::..

..:: ODWIEDZIN ::..
1
..:: Linki ::..
http://www.einternet.die.pl/

http://www.prodigy4ever.any.pl

http://www.elektronika3000.republika.pl/

http://www.axel2.blink.pl
..:: PE534; przedwzmacniacz gramofonowy ::..


Obecnie płyty winylowe nie są powszechnie używane. Nie mniej jednak, wiele osób posiada jeszcze w swoich zasobach czarne krążki wraz z adapterem do ich odtwarzania. Z drugiej strony istnieje znacznej wielkości rynek wtórny płyt gramofonowych. Ich ceny potrafią osiągać naprawdę zawrotne wysokości. Prezentowane poniżej urządzenie jest wzmacniaczem przystosowanym do współpracy z wkładką magnetoelektryczną.

Całość zbudowana jest na płytce (łącznie z transformatorem) jednostronnej. Do budowy urządzenia wykorzystano elementy dyskretne. Są to łatwo dostępne w każdym sklepie podzespoły. Osobiście radziłbym zastosować kondensatory foliowe MKP w miejsce zwykłych foliowych rezystory 1% metalizowane w miejsce węglowych. Całość nie wymaga uruchamiania, pod warunkiem wykonania wszystkiego z działających elementów. Układ posiada transformator o mocy 2W, prądu pobiera jeszcze mniej. Nie ma konieczności stosowania włącznika sieciowego. Całość należy zamknąć w obudowie, najlepiej metalowej (zapewniającej izolację o zakłóceń). Przyłącza należy wyprowadzić na zewnątrz.

Układ polecam nawet osobą, które mają w swoich wzmacniaczach przedwzmacniacze gramofonowe. Jest to tania alternatywa mogąca zwiększyć osiągi systemu.WRÓĆ

..:: 2003 © All rights reserved by moosix@wp.pl ::..