..:: Menu ::..

  :: NEWSY
  :: APLIKACJE
  :: PORADY
  :: KITY - OPISY
  :: GOTOWE PROD.
  :: PROJEKTY
  :: LINKI
  :: KONTAKT

..:: Oceń stronę ::..

..:: ODWIEDZIN ::..
1
..:: Linki ::..
http://www.einternet.die.pl/

http://www.prodigy4ever.any.pl

http://www.elektronika3000.republika.pl/

http://www.axel2.blink.pl
..:: AVT-2621; lampka telefoniczna ::..


Często zdarza się, że dzwonek telefonu nie jest słyszalny w pewnych pomieszczeniach. Mogą to być jakieś zakłady produkcyjne, lub nawet zwykły pokój wypełniony głośną muzyką. Gdy zawodzi słuch zostaje jeszcze węch i wzrok. Pierwsza mozliwość jesat trudna w wykonaniu (jeżeli ktoś z czytelników wykonał takie urządzenie, proszę o kontakt). Zostaje jeszcze wzrok. Jak wiadomo sygnały świetlne są widzialne nawet w pomieszczeniach o dużym natęrzeniu dźwięku.

Z pomocą przychodzi nam zestaw AVT-2621. Jest to prościutki układzik podczepiany bezpośrednio do linii telefonicznej (równolegle z istniejacym telefonem). Układ spełnia dyrektywy telekomunikacji dotyczące tego typu urządzeń: nie zakłócanie sygnału dźwiękowego, niepobieranie prądu podczas stanu spoczynku. Układ de facto wykrywa napięcie zmienne o amplitudzie 90VAC (częstotliwości 25Hz) nakładane na napięcie 60VAC występujące ciągle, gdy słuchawka jest odłożona. Jako iż elementem wykonawczym lampki jest triak, obciązenie sygnalizujące dzwonienie musi mieć charakter rezystancyjny. Odpadają więc wszystkie styczniki, przekaźniki i dzwonki elektromagnetyczne. Zostaje tylko żarówka, która może mieć maksymalnie moc 100W (zależy to od triaka). Jako iż element wykonawczy posiada możliwość załączania urządzenia w zerze sieci, żadne zakłócenia radiowe nie powinny być generowane. Triakiem tym steruje optotriak zapewniający separację optyczną układu wykonawczego od linii telefonicznej. Separacja jest jeszcze jednym warunkiem stawianym przez Ministerstwo Komunikacji.

Urządzenie należy zamknąć w obudowie, najlepiej z tworzywa sztucznego. Płytka drukowana została wykonana pod obudowę Z-23. Obudowa jest wymagana, ponieważ NAPIECIA WYSTĘPUJąCE W UKŁADZIE Są NIEBEZPIECZNE DLA ŻYCIA. Całożć nie wymaga zewnętrznego zasilania. Nie licząc napięcia 220V, które zasila żarówkę. Montarz ukłatwią na pewno listwy ARK. Układ działa od pierwszego włączenia (o ile został złozony ze sprawnych elementów). Cena zestawu AVT-2621-B (płytka + elementy + obudowa) to 28zł.

UWAGA: Układ nie posiada homologacji. Dołączenie go do sieci telefonicznej wykonujemy na własne ryzyko. Układy do samodzielnego złożenia w ogóle nie mogą dostać homologacji (takie są przepisy).WRÓĆ

..:: 2003 © All rights reserved by moosix@wp.pl ::..