..:: Menu ::..

  :: NEWSY
  :: APLIKACJE
  :: PORADY
  :: KITY - OPISY
  :: GOTOWE PROD.
  :: PROJEKTY
  :: LINKI
  :: KONTAKT

..:: Oceń stronę ::..

..:: ODWIEDZIN ::..
1
..:: Linki ::..
http://www.einternet.die.pl/

http://www.prodigy4ever.any.pl

http://www.elektronika3000.republika.pl/

http://www.axel2.blink.pl
..:: 151-K; giń robalu, czyli wykrywacz pluskiew ::..


W związku z rosnącą popularnością mini nadajników FM wielu z nas stało się potencjalnymi ofiarami. Przy niskich cenach tych urządzeń i łatwości konstrukcji podsłuchiwać nas może każdy i wszędzie ( okropne co :). Nic strasznego gdy podsłuchuje nas młodszy brat (lub siostra), gdy śpiewamy pod prysznicem ( w końcu to jego słuch:) . Ale jeśli to robi pracownik który sprzeda tajemnice konkurencji to sprawa staje się poważna. Jak opisywał w 15 numerze @t Michał na rynku można znaleźć wiele ofert od zestawów do samodzielnego montażu po bardzo atrakcyjnych cenach ( ok. 10 pln. ). Znalazłem także wiele firm oferujące gotowe produkty. O ile w Polsce podsłuchiwanie jest zabronione to sprzedaż podsłuchów nie. Dziwne to nasze prawo możesz mieć, kupować, sprzedawać, ale nie używać. No ale z przestrzeganiem tego prawa to różnie bywa :). Tak więc co zrobić aby poczuć się troskę bezpiecznie? Po prostu kupić zestaw 151-K. Co to jest ? Wskaźnik natężenia pola w.cz. potocznie zwany „ANTYPLUSKWą” . Wszelkiego rodzaju podsłuchy są niczym innym jak nadajnikami radiowymi w.cz. Opisywane urządzenie wykrywa sygnał i pomaga nam zlokalizować podsłuch. Dalsze działanie pozostawia nam. To do nas należy usunięcie szkodnika.

Technika dowolna ( duszenie, porażenie prądem, topienie, wyrywanie kabelków lub elementów:). Można także przeciągnąć robala na własną stronę i wykorzystać do własnych celów:)) Budowa układu nie powinna nikomu przysporzyć kłopotów, pomimo, że jest to układ w.cz. Dokładny opis budowy znajdziecie w „Nowym Elektroniku” 4/2001.

Jeżeli ktoś uważa , że ten problem nigdy go nie będzie dotyczył może się rozczarować. Osobiście znam kilka przykładów niecnego procederu nielegalnego podsłuchania. Od drobnych po wielkie skandale jak wykrycie podsłuchu w oddziale jednego z większych zakładów w Częstochowie. Sprawą zajęła się prokuratora. Tak więc z tym podsłuchiwaniem to nie są żarty.

Sylwester

syl_mar@wp.pl

WRÓĆ

..:: 2003 © All rights reserved by moosix@wp.pl ::..